Biuro w Krakowie – szansa na rozwój

Firmy zwykle tworzone są tam, gdzie znajduje się dla nich rynek. Trudno otworzyć biuro w miejscowości, w której mieszka mało osób i w której nie ma perspektyw. Najlepszymi miejscami dla działalności gospodarczej są duże miasta. Jednym z nich jest Kraków – drugie co do wielkości miasto w Polsce, gdy chodzi o powierzchnię i liczbę mieszkańców. Wyróżnia się jednak nie tylko mnogością mieszkań i biur do wynajęcia, ale także niepowtarzalną atmosferą.
Mało które miasto w Polsce oferuje takie możliwości rozwoju zawodowego, jak Kraków. Przed nim jest tylko Warszawa, w szranki stawać może Trójmiasto, ale za Krakowem pozostaje Poznań, Szczecin czy Lublin. Skala bezrobocia w Krakowie oscyluję około 5% co sprawia, że ludzie są tutaj zamożniejsi i częściej korzystają z przeróżnych usług. Sama struktura biznesowa jest w Krakowie bardzo rozwinięta, o czym świadczy chociażby to, że wiele międzynarodowych korporacji ma tutaj swoje siedziby, a w różnych dzielnicach miasta powstają całe dzielnice biurowców, z biurami do wynajęcia lub na sprzedaż. Rośnie też w Krakowie liczba nowo powstających firm, a raporty dotyczące międzynarodowych wskaźników gospodarczych wymieniają Kraków jako jedno ze 120 najatrakcyjniejszych biznesowo miast na świecie. Za wynajęciem biura w Krakowie i rozpoczęciem działalności właśnie w tym mieście przemawia też ilość wyższych uczelni, szkół policealnych i przyuczających do różnych zawodów. Podczas, gdy nasza firma będzie się rozrastać, możemy szukać specjalistów, którzy zaraz po ukończeniu edukacji pozostają w Krakowie i szukają pracy.

Ale Kraków to nie tylko praca. To piękne, historyczne miasto z wieloma atrakcjami, z których można korzystać po wyjściu z pracy. Po pierwsze – zabytki. Chociaż dzielnice biznesowe i biurowce, w których można wynająć biuro coraz częściej powstają poza ścisłym centrum, to jednak są dobrze skomunikowane ze starym miastem, w którym panuje wyjątkowy klimat i działają liczne restauracje i bary. To także szansa na poznanie różnych kultur podczas cyklicznych festiwali, na odwiedziny w teatrach, muzeach i galeriach. I chociaż w Krakowie na jakość powietrza można tylko narzekać, nie brakuje w nim terenów rekreacyjnych, w których można spędzać czas jeżdżąc na rowerze czy biegając.